Підвищення врожайності зерняткових
Дерева з великим навантаженням більше схильні до хвороб, оскільки висока кількість плодів конкурує за доступний кальцій. За цією аналогією, мала кількість плодів може призвести до проблем з поглинанням цього елементу, внаслідок збільшення розміру плодів. Отже, правильний баланс між навантаженням дерева та розміром плодів відіграє важливу роль.
Щільність дерев, їх орієнтація в садах і відстань в рядку мають вирішальне значення для того, щоб забезпечити оптимальне використання умов довкілля для розкриття максимального потенціалу врожайності. Обрізка та прорідження дерев є необхідними заходом для забезпечення балансу між кількістю листків і плодів з метою отримання бажаного розміру фруктів без шкоди для якості.
Обираючи збалансоване живлення, фермери можуть оптимізувати врожайність плодових та інвестиції в добрива, мінімізуючи появу надлишкових поживних речовин в ґрунті, що негативно впливає на довкілля.
Вплив живлення на врожайність плодів
Плодові культури потребують азот, кальцій та калій у найбільшій кількості.
Азот впливає на максимізацію росту скороспілих сортів, листя та плодів. Щорічна типова доза виносу для яблук - приблизно 0,6 кг N на тону плодів.
Велика кількість кальцію потрібна дереву для підтримки росту. Більша його частина засвоюється на ранніх етапах. Лише невеликий відсоток кальцію потрапляє до плоду. Тому щорічний винос поживних речовин є меншим за 0,1 кг/т плодів.
Максимальне засвоєння калію відбувається на стадії наливання плодів та пізніше, ніж пік азоту та кальцію. Це є ключовим чинником, що максимально збільшує врожайність та вагу плодів; середній винос поживних речовин становить 1,4 кг на тонну зібраних плодів.
Відносно малі дози фосфору споживаються плодовими культурами, а поглинання відбувається протягом всього сезону. Його засвоєння з ґрунту зазвичай відповідає потребам, однак у пікові періоди споживання може знадобитись додаткове внесення (фертигація чи позакоренево).
Магній відіграє важливу роль в підтримці гарного росту, однак його винос є меншим, ніж 0,1кг/т плодів.
Слід також усунути нестачу бору, заліза, магнію, молібдену та цинку.
Інші способи збільшення урожайності плодів
- Змінювати рН на кислих ґрунтах, застосовуючи вапнування. Це забезпечує хороший ріст коренів і має вирішальне значення у поглинанні поживних речовин.
- Підтримка збалансованого живлення та поливу, що дає можливість отримувати здорові плоди високої якості.
- Внесення поживних речовин у розчинній, доступній для рослин формі. Розчинний кальцій з нітрату кальцію знижує появу стресу в рослин, підвищує здоров'я дерева, врожайність і якість плодів.
- Дотримання строків застосування добрив відповідно до потреб рослин. Калій, наприклад, найбільш необхідний на пізніх стадіях росту та розвитку (під час наливу плодів).
Більше інформації
Збільшення ваги плодів
Збільшення розміру плодів
Збільшення кількості плодів зерняткових
Рекомендовані добрива для зерняткових