Зниження гіркої плямистості зерняткових

Гірка ямчатість - це фізіологічний розлад, пов'язаний з низьким вмістом кальцію в тканинах яблук або груш, що знижує якість плодів та їх цінність на ринку.

Симптоми часто проявляються при зберіганні у вигляді глибоких коричневих/чорних уражень або плям 2-10 мм в діаметрі. Неглибокі та маленькі ділянки під плямами нагадують маленькі синці.

Image bitter pit

Збалансоване живлення слід розраховувати таким чином, щоб кальцій не конкурував з іншими поживними речовинами та не обмежувався ними.

Вплив живлення на зниження гіркої плямистості

Фосфор

Phosphorous influence

В ході випробувань було доведено, що фосфор поліпшує характеристики довготривалого зберігання, зменшуючи прояви гіркої плямистості. Проте слід бути уважним, оскільки деякі форми фосфатів можуть містити катіони, що конкурують з кальцієм, що може збільшити ризик появи гіркої плямистості.

Калій та кальцій

Ca influence

Калій є одним з найважливіших поживних елементів з низкою якісних характеристик. Дуже важливо, щоб концентрація його була збалансована з іншими поживними речовинами, а саме, кальцієм, оскільки переважний вміст калію над кальцієм може підвищити ризик появи гіркої плямистості.

Вважається, що співвідношення K:Ca повинно становити близько 15 для плодів вагою 40-60 г, але не більше 30 при збиранні, щоб вирішити проблему гіркої плямистості.

Ґрунтове живлення є важливим заходом, але його слід доповнювати обприскуванням плодів, щоб більше кальцію потрапляло до яблук. Чим більше розпилень, тим кращою стає якість плодів, отже, важливо продовжувати обприскування аж до збирання врожаю.

Бор

B influence

Обприскування бором також підтримують відповідний рівень кальцію, зменшуючи появу гіркої плямистості та плямистості Джонатана на яблуках.

Магній

table 1

Слід бути обережними, оскільки надмірне використання магнію може обмежити засвоєння кальцію та збільшити ризик появи гіркої плямистості, як було доведено в дослідженні з яблуками сорту Джонаголд у Польщі.