Профілактика появи інших фізичних розладів на томатах

Збалансоване живлення може сприяти запобіганню ряду фізичних розладів на томатах.

Порожнистість (дуплистість) томатів

Їх внутрішня частина частково порожня та містить невелику кількість насіння. Ця хвороба зумовлена екстремальними умовами навколишнього середовища, такими як високі або низькі температури. Причиною цього також може стати дисбаланс поживних речовин, наприклад їх погане надходження та дефіцит калію або надлишок азоту.

image 1

Деформація плодів

Це потворні плоди через ненормальний розвиток, що зазвичай відбувається в холодних умовах під час цвітіння та закладання плодів.

 image 2

 

Зелені «плечики» томатів

image 3

Ділянки навколо плодоніжки на томатах на зовнішній стороні плоду бувають зеленого або жовтого кольору, а відповідні внутрішні тканини білого кольору. Це відхилення трапляється внаслідок порушень перебігу процесу дозрівання плоду (а не затримки самого процесу їх дозрівання). Безпосередній вплив сонячного світла (особливо всередині теплиць), надлишок вологості та недостатня кількість калію - все це може стати причиною виникнення цієї хвороби томатів.

Сонячні опіки на томатах

image 4

З'являються у вигляді ледь помітних плям жовтого або білого кольору поверхня яких за текстурою нагадує папір.  Вони з'являються в результаті безпосереднього впливу на томат сонячного світла. Збалансоване підживлення томатів мінеральними добривами, зокрема азотом та калієм, забезпечує розвиток зовнішнього шару відповідного розміру, що захищає плоди від дії прямого сонячного світла.

Бактеріальне в’янення та Південна склероціальна гниль (Sclerotium rolfsii)

Кальцій покращує стійкість культури до уражень бактеріальним в’яненням та Південною склероціальною гниллю томатів. Використання нітрату кальцію, що легко розчиняється у воді, є більш ефективним ніж сульфату кальцію (гіпсу).

table 1

table 2