- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
Зовнішній вигляд шкірки стає все більш і більш важливим показником якості, оскільки споживачі все частіше вимагають картоплю із чистою, привабливою шкіркою, особливо при покупці фасованої або розважної картоплі. Бульби із захворюваннями поверхні, такими як чорна парша, срібляста парша, борошниста парша або парша звичайна, є менш привабливими зовні та мають ймовірно низький термін зберігання.
Срібляста парша / Звичайна парша
Чорна парша / Порошиста парша
Правильне збалансоване живлення дозволить зменшити ризик захворювань поверхневими хворобами та покращить стан поверхні шкірки. Завдяки кальціюзміцнюється шкірка бульби, що забезпечує кращу стійкість до хвороб. Бор, магній та марганець знижують ризик захворювань паршею звичайною. Цинк може мінімізувати рівень захворювань паршею порошистою. Завдяки сірці можливе зниження ризику захворювань паршею порошистою та звичайною.
Завдяки кальцію зміцнюється шкірка бульби, що забезпечує кращу стійкість до багатьох захворювань, в тому числі таких, як парша чорна, парша срібляста, парша порошиста чи парша звичайна.
Проведені у Великобританії незалежні випробування показують, що після обробки бульб нітратом кальцію у них зменшуються дефекти шкірки різного походження.
Бор допомагає стабілізувати кальцій в стінках клітин та впливає на засвоєння самого кальцію, тому внесення бору є вкрай важливим для забезпечення збалансованого живлення та отримання максимального ефекту від кальцію.
Проведене у Голландії дослідження показує вплив бору як на вміст кальцію в бульбах, так і на частоту захворювань шкірки.
Цинк зазвичай використовується для пригнічення впливу порошистої парші при низькому рівні інфекції. Тим не менше, тільки безпосереднє внесення в ґрунт достатньої кількості цинку зможе забезпечити необхідний вплив на порошисту паршу. Цинк повинен використовуватись лише як частина комплексної стратегії контролю наряду з іншими агрономічними заходами для обмеження заражень ґрунту з одночасним вибором більш стійких до захворювання сортів.
Проведені в Шотландії незалежні досліди показують зниження рівня захворювань порошистою паршею завдяки внесенню цинку.
Сірка допомагає знизити рівень захворювань парші звичайної і порошистої парші. Цей ефект може бути обумовлений зниженням рН ґрунту завдяки використанню доступної сірки. Проте найкращий ефект від сірки виникає завдяки її безпосередньому внесенню в ґрунт в доступній формі при посадці. Рівень інфекції також може знизитись завдяки програмі позакореневого внесення S.
Проведене в Шотландії дослідження показує зменшення рівня парші звичайної після обробки листя сіркою у порівнянні із необробленою картоплею.
Виробники сільськогосподарської продукції можуть впливати на якість шкірки наступним чином:
Азія та Океанія