Ріпак - Ключові факти
Оберіть локацію
Зараз Ви на Yara Ukraine
Олійний ріпак досить непроста культура, тому увага до деталей має вирішальне значення для подолання різноманітних перешкод, які можуть вплинути на його ранній ріст і розвиток.
Досягнення необхідних цільових показників якості олійних культур може суттєво вплинути на вартість урожаю в залежності від ринку. Основними цілями, які мають бути враховані, є рівні глюкозинолатів та відсоток вмісту олії. Удобрення впливає на обидва ці показники, тому важливо, щоб культура отримувала правильне збалансоване живлення.
На формування травостою ріпаку та індексу зеленого покриву значно впливає живлення, починаючи від забезпечення доступності основних поживних речовин шляхом внесення при посіві до весни і далі із застосуванням основних поживних речовин у відповідності з потребами.
Травостій ріпаку слід зберігати зеленим протягом максимально можливого часу, щоб забезпечити максимальний налив насіння. Обидва компоненти і листя, і стручки фотосинтетично активні і впливають на кінцевий врожай, тому необхідно зберегти здоров'я обох. Живлення культури, особливо азотом та магнієм, важливі для цієї ролі.
Глюкозинолати є вторинними метаболітами рослин, які природньо зустрічаються у всіх видів капустяних, органічних сполуках, отриманих з глюкози та амінокислот, що містять сірку та азот. Вони є важливими для захисту від шкідників та хвороб, але, якщо вони присутні у надто високій концентрації, вони можуть викликати проблеми зі здоров'ям у людей та тварин.
Вміст олії в насінні ріпаку залежить від кількості насінин у стручку, стручків на рослині та рослин на одиниці площі. Щоб отримати високоякісну культуру з бажаним вмістом олії, фотосинтетична активність повинна бути максимальною.
Ріпак вирощується в прохолодних регіонах переважно в Канаді, Китаї та Європі.
У мінеральному живленні ріпаку, як і у більшості вищих рослин, важливу роль відіграють 13 поживних речовин. А саме: азот (N), фосфор (P), калій (K), кальцій (Ca), магній (Mg), сірка (S), бор (B), молібден (Mo), марганець (Mn), мідь (Cu), цинк (Zn), залізо (Fe) та хлор (Cl).
Бор - це один з трьох мікроелементів на який виробники повинні звертати особливу увагу при вирощуванні ріпаку.
Європа
Америка
Азія та Океанія
Африка