Вирощування кісточкових культур у світі

Приблизно 40 мільйонів тон плодів кісточкових культур вирощують щорічно на 5 мільйонах гектарів землі.

World Production

Crop Area

Персики та нектарини

Китай вирощує більше 50% персиків у світі, але США, Італія та Іспанія також вирощують більше 1 мільйона тон на рік.  У цих країнах середня врожайність складає майже 20 т/га, але максимальні показники сягають 40 т/га і вище.  В той час як персики є важливою плодоконсервною культурою у США, Греції, Австралії та Південній Африці, вирощування свіжих персиків та нектаринів нараховує більше 80% від загального споживання.

Stone fruits

Сливи

Об'єми вирощування слив складають приблизно 11 мільйонів тон. Хоча показники вирощування нижче, ніж у персиків та нектаринів, але географія вирощування слив у світі вище і складає 2,4 мільйони га.  Більше 80 країн світу вирощують цю культуру на продаж з достатньо низькою середньою врожайністю - 4 т/га.  Найбільшим виробником, який має 50% частку світового ринку, є Китай. Жодна інша країна не вирощує більш, ніж 1 мільйон тон.  

Найбільшими імпортерами свіжих слив є Сполучене Королівство та Німеччина, а найбільшими експортерами - Китай, Іспанія, США та Південна Африка.  Японія та Німеччина найбільше імпортують сушені сливи (чорнослив), а США є найбільшим експортером.

Вишні та черешні

Вирощування черешні та вишні  налічує 2,2 і 1,3 мільйонів тон відповідно, на сукупній площі 0,6 мільйонів га.  Іран, Туреччина та США - це основні виробники та експортери черешні, що споживається у великій кількості країн.  Вишню в основному вирощують у Росії або у країнах Східної Європи, наприклад, у Польщі.  Німеччина - це найбільший імпортер, що закуповує продукцію в основному в Угорщини та Сербії. 

Абрикоси

Вирощування абрикосів налічує 3,9 мільйонів тон на рік на території 488 344 га.  Найвищий показник врожайності складає 25-30 т/га. Туреччина, Іран та Узбекистан - це три найбільші виробники, а Німеччина, Італія та Австрія - це найбільші імпортери. 

Споживання плодів кісточкових культур

У багатьох країнах споживання плодів кісточкових культур залишається відносно незмінним протягом останніх 10-20 років. Споживання персиків та нектаринів на душу населення у США складає 2,7 кг/рік, слив - 0,6 кг/рік.  Однією з основних причин цього є те, що споживач часто розчаровується якістю продукції.  

Тому виникає потреба у вирощуванні дійсно якісної продукції, що є стиглою і має хороший смак та текстуру.  У цьому відношенні, правильне живлення культур може в значній мірі сприяти покращенню конкурентоздатності продукції.