В той час як вплив азоту на кількість плодів на дереві не з'ясований, було встановлено, що фосфор і магній підвищують їх кількість.
Бор, залізо та цинк також підвищують врожайність, збільшуючи кількість плодів на дереві.
Вплив живлення на кількість плодів кісточкових
Фосфор
![Phosphorous and Flower bud numbers]()
![Phosphorous and fruit numbers and size]()
Хоча деревам не потрібен фосфор у великій кількості, але його дефіцит у ґрунті може напряму впливати на кількість квіткових бруньок та зав'язі.
Магній
![Mg sprays and fruit retention]()
Оприскування магнієм може покращити збереження плодів на дереві, зменшуючи їх опадання. Зазвичай оприскування проводять на етапі опадання пелюсток і зав'язування плодів, а потім через 10-14 днів, щоб компенсувати відставання розвитку (наприклад, внаслідок низьких температур) чи опадання плодів з дерев. Внесення магнієвого добрива у ґрунт забезпечує дерева довгостроковими запасами.
Бор
![Boron and fruit set]()
Бор дає найбільшу користь на етапі розпускання бруньок та цвітіння, оскільки він допомагає збільшити кількість зав'язі. Випробування підтверджують, що найкращі результати дає оприскування бором листя та бруньок восени за 2-3 тижні до опадання. Така методика забезпечує доступність бору під час цвітіння і зав'язування плодів у наступному сезоні.
![Boron and fruit set]()
Цинк
![Zn and fruit tetention]()
Аналогічно до бору, дефіцит цинку зумовлює відсутність зав'язі. Оприскування цинком на початку весни, коли листя ще розпускається, ефективно допомагає отримати бажаний рівень цинку у листі.