- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
Підвищення врожайності ячменю
Одразу після запилення починають розвиватися зародок та ендосперм, а рослина транспортує у зерно первинні продукти фотосинтезу та попередньо накопичені крохмаль і білок (у листках та стеблі). Чим довше триває період наливу зерна, тим більше буде його розмір.
Слід зазначити, що для досягнення високої урожайності в ячменю, кількість зерна, є більш важливим показником, ніж його вага. Слід бути обережним, щоб не надто знизити його, зосередивши увагу на вазі зерна. Зменшений розмір зерна також може бути викликаний пізнім застосуванням азоту, що викликає ріст вторинних пагонів для формування колосків і зерна. Ці пізні колоски зменшують якість зерна та містять, або низьку, або високу кількість вологи. У разі вилягання посівів внаслідок надлишкового живлення азотом або дефіциту калію, скорочується період кінцевого наливу зерна, що забезпечує формування дрібного, незрілого зерна.
Азот найбільше впливає на кінцевий розмір зерна та його вагу. Його внесення на ранньому етапі забезпечує гарний розвиток листового покриву, в якому містяться великі запаси вуглеводів, які транспортуються в зерно протягом періоду достигання. Це має особливе значення у посушливих умовах, оскільки 60% врожайності зерна обумовлене такими запасами. Необхідно слідкувати за рівнем азоту у рослинах, щоб не допустити завчасного старіння листяного покриву і скорочення періоду наливання зерна.
Фосфор відіграє значну роль у постачанні енергії для процесів, що відбуваються у рослині. Перерозподіл запасів вуглеводів вимагає енергії, тому забезпечення рослин фосфором є важливою умовою для того, щоб зерно було великого розміру. Для цього можна використовувати і тверді фосфорні добрива, і суміші для позакореневого живлення.
Калій бере участь у переміщенні поживних речовин у рослині, оскільки він регулює транспіраційні потоки, навантаження флоеми та швидкість самих потоків. Оскільки рослина перерозподіляє мінерали і направляє їх у зерно, необхідно підтримувати достатній рівень калію. Він також допомагає запобігти передчасному старінню, що є результатом впливу посушливих погодних умов під час наливу зерна. У рослин з дефіцитом калію погана регуляція транспірації через листя, в результаті чого виникає тепловий стрес та в'янення.
Марганець і цинк беруть участь у метаболізмі азоту, тому вони також допомагають збільшити вагу зерна.
Дослідження показали, що такі мікроелементи, як цинк, мідь, марганець та бор збільшують вагу 1000 зерен у ячменю.
Основний вплив на розмір зерна ячменю та його вагу - це тривалість періоду наливу зерна - чим він триваліший, тим більший розмір зерен отримаємо.
Крім живлення, на розмір зерна ячменю можуть впливати:
• дата посіву - затримки з сівбою призводять до дуже поганого розвитку сільськогосподарських культур, що має негативний вплив на якість зерна.
• використовуйте зрошення, якщо це можливо, щоб уникнути стресових ситуацій, спричинених посухою.
• використовуйте фунгіциди та поживні речовини, щоб якомога довше зберегти зелений травостій та зменшити ураження збудниками хвороб, покращуючи загальний стан рослин.
Азія та Океанія