- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
Ячмінь - ключові факти
Найбільш популярні серед них – це тип колосу, цільове використання зерна та характеристики остюків.
Ця класифікація враховує кількість колосків з зерном у колосі. Дикий ячмінь має колос з двома рядами колосків, а у більшості сортів культурного ячменю - шість рядків.
Продовольчий та кормовий ячмінь
Більшу частину ячменю вирощують на корм для тварин та для приготування продуктів харчування для людей. У такому зерні більший вміст білку. Крім того, кормовий ячмінь може бути голозерним або вкритим оболонкою. Деякі нові голозерні сорти відрізняються кращою засвоюваністю та більшим вмістом білку, що має особливе значення для годування свиней та птиці.
Зерно ячменю можна обробляти різними способами: розмелювання, виготовлення пластівців чи пелет для корму, тощо. Побічний продукт, що отримують в процесі пивоваріння (також відомий як «пивне зерно») також можна використовувати в якості корму. І нарешті, ячмінь можна використовувати як зелений корм для випасу худоби чи заготівлі сіна чи сінажу. Ячмінь є важливою продовольчою культурою. Із зерна скловидного крупнозерного дворядного ячменю виробляють перлову та ячмінну крупу, у складі якої міститься 9 – 11 % білка, 82 – 85 % крохмалю. До XVI століття, ячмінне борошно було основним інгредієнтом хлібобулочних виробів.
Пивоварний ячмінь
Другим за важливістю цільовим використанням ячменю є приготування солоду. Солод - це на 60-65% нерозщеплений крохмаль, що використовується для приготування пива, спирту, солодового сиропу, ароматизаторів та швидких сніданків. Сорти, що використовуються для виробництва солоду, зазвичай мають більш низьку врожайність, але їх ціна вища, ніж у кормових сортів. Виробництво солоду - це процес, що передбачає контрольоване пророщування зерна до певної стадії.
Є три основні етапи:
Коефіцієнт конверсії зазвичай дорівнює: 22 кг ячменю ⇒ 17 кг солоду⇒ 100 л пива
Азія та Океанія